aralık, 2017

16ara17:0019:00Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi: Fasl-ı Âtik: Tarihsel Fasıl Geleneğine Bir Bakış (Buselik Faslı)17:00 - 19:00

Detaylar

Fasl-ı Âtik: Tarihsel Fasıl Geleneğine Bir Bakış (Buselik Faslı) 16 Aralık Cumartesi akşamı Antalya Kültür Sanat’ta!

16 Aralık 2017 Cumartesi akşamı gerçekleşecek olan Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi serisinin bu sezonki üçüncü programı “Fasl-ı Âtik: Tarihsel Fasıl Geleneğine Bir Bakış (Buselik Faslı)” başlığını taşıyor. Alanlarının en usta icracıları olan Aykut Karaçam (ses), İsmet Karadeniz (rebap), Ayşenur Murat (ney), Deniz Şahin (tanbur), Büşra Köroğlu (ses) ve Cenk Güray’ın (divan sazı, sunum) icracı olarak katılacağı etkinlik saat 17:00’da başlayacak.

Anadolu müziğini tarihsel, sosyolojik, antropolojik olarak örneklerle inceleyen; makam geleneğinden çalgı ve kuram tarihine, Anadolu’da inanç ve müzik ilişkisine, zeybeklerden rebetikoya kadar bu toprakların müziğine dair pek çok konuyu ülkemizin en önemli icracılarının katılımıyla dinleyiciyle buluşturan Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi programı Müzikolog Dr. Cenk Güray danışmanlığında hazırlanıyor.

Biletler AKS gişelerinden alınabilir.

Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi
Konu: Fasl-ı Âtik: Tarihsel Fasıl Geleneğine Bir Bakış (Buselik Faslı)
Konferans ve icra: Aykut Karaçam (ses), İsmet Karadeniz (rebap), Ayşenur Murat (ney), Deniz Şahin (tanbur), Büşra Köroğlu (ses) ve Cenk Güray (divan sazı, sunum)
Tarih: 16 Aralık 2017, Cumartesi, 17:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

X