mayıs, 2020

28may16:0018:30Müzikli Söyleşi: Emir Aksoy16:00 - 18:30

Detaylar

Müzikli Söyleşi: Emir Aksoy
Levent Sevi’nin katılımıyla
28 Mayıs 2020, Perşembe – 16:00

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/h1mba
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

Emir Aksoy, Antalya’ya taşındığından beri üç yıldır her mayıs gerçekleştirdiği AKS konserleri geleneğini bu ilkbaharda da bozmuyor. 28 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da günümüz koşulları sonucu “online” olarak gerçekleşecek konserde bu kez Aksoy’a şarkı aralarında sohbetiyle yönetmen Levent Sevi de İstanbul’dan eşlik edecek. Aksoy’un bestelerini ve bu iki eski dostun keyifli sohbetini dinlemek isteyen Antalya’da yaşayan veya yaşamayan herkesi bu müzikli etkinliğe bekliyoruz.

Emir Aksoy kimdir?
1988 yılında Antalya’da doğdu. Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Adem Tolunay Anadolu Lisesi’ni tamamlayan Aksoy, 2005 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişikiler Bölümü’nde eğitim almak üzere İstanbul’a yerleşti. Üniversite, iş hayatı ve müzikle dolu dolu geçen 12 yılın ardından 2017’nin Mayıs ayında eşiyle birlikte tekrar Antalya’ya yerleşen Aksoy, aradan geçen uzun yılların ardından Antalya’daki dinleyicileriyle bağlarını tekrar güçlendirmenin heyecanını yaşıyor.
1998 yılında kurulan ilk grubu Zebani’den bu yana Aksoy sırasıyla Adem Tolunay Anadolu Lisesi Okul Orkestrası, Kallavi, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Emir Bey, Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu ve Sakareller başta olmak üzere pek çok müzik projesi ve topluluğunda kurucu, solist, korist veya gitarist olarak yer aldı. 2014’ten bu yana müzikal yolculuğuna kendi adı altında “Emir Aksoy” olarak devam eden sanatçı on yıldan fazla zamandır biriktirdiği bestelerini, sevdiği diğer şarkılarla birlikte bazen tek başına bazen de değerli müzisyen dostlarıyla beraber icrâ etmekten büyük mutluluk duyuyor.
Müzik üretiminin yanı sıra geçtiğimiz yıllarda Pürtelaş 3+1 programının yapım ekibinde yer alan Aksoy, güncel olarak kendi kurduğu karsimuzik.com ve uluslarası müzik keşif platformu beehy.pe’ta alternatif Türk müzik sahnesi hakkında yazılar yazmaya devam ediyor.

Levent Sevi 1986 İstanbul doğumlu müzik yönetmen/yapımcısı. 2010 yılından beri Long Way From Home, Evden Uzakta, Pürtelaş 3+1 gibi müzik programlarını üretti. Şu anda da Kitapçı ve Ben Yalnız müzik programları dışında, ayda bir Bantmag işbirliğiyle Kadıköy Bina’da Levonun Tavernası isimli müzik söyleşi etkinliğini sürdürmektedir.

X