june, 2016

03jun(jun 3)11:0005(jun 5)21:00Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali (Tres Court)11:00 - 21:00 (5)

Event Details

3-4-5 Haziran 2016

Antalya Sinema Derneği, ATSO Vakfı ve Antalya Kültür Sanat işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali (Tres Court), yüz ondan fazla kısa filmi seyirciyle buluşturuyor.

Bu yıl Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 ülke ve 90 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen Çok Kısa Filmler Festivali, pek çok ülkeden katılımcıların filmlerine ev sahipliği yapacak. Jenerik hariç 3 dakikadan kısa filmlerden oluşan uluslararası festivalde Yarışmacı filmlerin yanı sıra, ‘Çok Kısa Filmler Etrafında’ başlığı altında, Türkiye’den kısa filmler de gösterilecek. Festival kapsamında sinemaseverlerle Antalya Kültür Sanat çatısı altında bir araya gelecek olan Türk kısa film yönetmenleri de yapacakları gösterim sonrası söyleşilerle izleyicilerin sinema algısında fark yaratacak.

Festivalde, ‘Uluslararası Yarışma Filmleri’, ‘Animasyon Filmleri’ ve ‘Best of Tres Court’ başlıkları altında Fransa, Kanada, Hollanda, İspanya, A.B.D, Norveç, Avusturalya, Romanya, İsviçre, İngiltere, Çin, Hindistan, Ukrayna, Almanya, Rusya, Belçika, Kore, Portekiz, Japonya, İtalya ve Brezilya gibi pek çok ülkeden seksenin üzerinde ‘çok kısa film’ yer alacak. Festivalde diğer festivallerde ödül almış ve ilk kez bu festivalde görücüye çıkacak Türk yapımı kısa filmlerde gösterilecek.

Açıldığı Eylül ayından bu yana Pablo Picasso, Ara Güler ve Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Antalya Kültür Sanat, ‘Çok Kısa Filmler Festivali’ ile de şehre renk getirecek. Antalya Kültür Sanat’ın Oditoryumunda gerçekleştirilecek film sunumları 3 gün boyunca sinemaseverleri misafir edecek.

X