aralık, 2019

07ara18:3020:40Uzak. Bir Dünya Yolculuğunun Öyküsü (130')18:30 - 20:40

Detaylar

9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya Kültür Sanat’ta!

Tüm gösterimlerin ücretsiz gerçekleşeceği film günleri Antalyalı sinemaseverleri insan hakları değerleri üzerine düşünmeye davet ediyor.

7 Aralık 2019, 18:30

Uzak. Bir Dünya Yolculuğunun Öyküsü

Almanya, 2017, 130’, Renkli
Almanca, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça; Türkçe, İngilizce altyazılı

Yönetmen: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier
Senaryo: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier
Görüntü Yönetmeni: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier
Kurgu: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier
Müzik: Falk Schönfelder, Isaac Friesen
Yapım: Gwendolin Weisser, Patrick Allgaier

50.000 km’lik bir otostop ve sonunda okyanusu gemiyle geçip Meksika’da bir bebek sahibi olmak. Uzak. Bir Dünya Yolculuğunun Öyküsü doğuya doğru yola çıkan ve ardından üç buçuk yıl sonra ailelerinin yeni üçüncü üyesi ile batıdan evlerine geri dönen genç bir çiftin olağanüstü yolculuklarını izleyen bir film. Küçük bir bütçeyle ve hiç uçak kullanmadan, dünyanın doğal bir merakla ve kaygısız bir spontanlıkla keşfi…

Patrick Allgaier
Patrick Allgaier 1983, Waldkirch, Almanya doğumlu. Okuldan sonra Avrupa, Asya ve Avustralya’yı dolaşarak ilk seyahat filmlerine başladı. Sonrasında senelerce Alman televizyon kanallarında kameramanlık ve kurguculuk yaptı. 2013 yılında Gwen ile dünya turuna başladı.

Gwendolin Weisser
Gwendolin Weisser 1992, Oberried, Almanya doğumlu. Freiburg’taki Rudolf Steiner okuluna gitti ve okulun film projelerinde aktif rol aldı. Gwendolin’in rüyası yönetmen olmaktı. Sınavlarını tamamladıktan sonra erkek arkadaşı Patrick ile dünya turuna başladı.

X